Op.Dr.Alper BayraktarTwiterConnect To FacebookBize ulaşın

 

Bursa Estetik & Aesthetic

Aesthetic
Yurtdışı veya Şehir dışından Gelen Hastalarımızın İzleyeceği Adımlar »Yurtdışı veya Şehir dışından Gelen Hastalarımızın İzleyeceği Adımlar Türkiye'de saç ektirmeye karar verdikten sonra, gelmeden 10 gün önce bize haber veriniz, buna göre görüşme tarihiniz belirlenir. Yüz yüze görüşme ve muayeneden sonra local anestezi gününüz belirlenir. KLİNİĞİMİZE ÖN BAŞVURU Saç ekim uygulaması düşünüyorsanız, internet üzerinden doktorunuza danışın kısmından başvuru formumuzu doldurmanızı rica ediyoruz. Bu forma kişisel bilgilerinizi, sorununuzu ve ilgili fotoğraflarınızı ekledikten sonra bize ulaştırınız. Biz size uygulanacak işlemler, bilgi ve ücret konusunda gerekli ayrıntıları iletiyoruz. ÖN DEĞERLENDİRME, OTEL VE REZERVASYON Değerlendirme formundan sonra karar vermeniz durumunda, sizin geliş tarihinize göre, muayene randevunuzu ayarlıyoruz. Şehir dışından ve yurtdışından gelen hastalarımıza kliniğimize yakın bir otelden rezervasyon yaptırarak transfer hizmetlerini sağlıyoruz. Sizden uçuş numarası, havaalanı bilgileri ve iniş saati bilgilerinizi aldıktan sonra havaalanından sizi karşılıyoruz. Sizi isminizin yazdığı karton ile Atatürk Havalimanı danışmasının önünde bekliyoruz. AYRINTILI MUAYENE Araç ile getirilip otelinize yerleştiriliyorsunuz. Kliniğimizde Emine Saykı tarafından karşılanıyor ve sizi ayrıntılı bir şekilde muayene ediyoruz. Fotoğraflarınızı çekiyoruz. Muayene sonrası operasyon ile ayrıntılar konuşuyor ve hasta örnekleri üzerinde hastalarımıza bilgiler veriyoruz. Hastamız için operasyon gününü belirliyoruz. ANESTEZİ GÜNÜ Ameliyatlar kliniğimizde mevcut olan tam donanımlı ameliyathanemizde gerçekleştirilmektedir. LOCAL ANESTEZİ SONRASI Hastalarımız kliniğimize yakın olan Hotel'e Bursa Saç Ekim Merkezi (http://bursaestetik.com.tr/) 'nden bir refakatçi eşliğinde otele yönlendirilir.  Cuma, 13 Haziran 2014 10:50

images/sac-mezoterapisi.jpg

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral, proteinlerin, vb. maddeleri içeren ilaçların saçlı deri içine çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir. Bu işlem, saçların dökülmesini engellemek ve kontrol altına almak için hem kadına hem de erkeğe başarıyla uygulanabilmektedir.

Özellikle strese bağlı, mevsimsel, metabolik nedenli saç dökülmeleri ve gebelik sonrasında oluşan ani saç dökülmelerinde etkili ve memnun edici sonuçlar alınmaktadır. Uygulama kişiye göre değişmekle birlikte saçın ihtiyacına göre 10–12 seanslık kürler şeklinde yapılır.

Saç mezoterapisi ile saç gelişimi için gerekli olan eksiklerin giderilerek daha dolgun, hacimli ve parlak saçlara sahip olunur.

Saç için gerekli vitaminleri,mineralleri,oligo elementleri ve dolaşım düzenleyicileri içeren özel bir karışımın ufak iğneler ile saçlı deri içerisine verilmesi işlemi saç mezoterapisi olarak adlandırılır.

Bu özel karışım kılcal damarlar vasıtası ile tüm saçlı deriye yayılır ve etki etmeye başlar.Saç mezoterapisi üç etkiye sahiptir.

  • 1- Saç dökülmesini durdurmak
  • 2- Saç kalitesini arttırmak (daha parlak,canlı ve kalın hale getirmek)
  • 3- Yeni saç çıkışını aktif hale getirmek

Saç mezoterapisi erkek tipi genetik dökülme ve kadınlardaki diffuse alopesiler başta olmak üzere sikatrisyel alopesiler hariç tüm saç dökülmelerinde etkili bir tedavi yöntemidir.

Mezoterapi ortalama on seans yapılır ve seanslar haftada bir kez olarak uygulanır.Uygulanan seanslar erkek hastalarda yaklaşık on dakika , kadın hastalarda ise yaklaşık otuz dakika sürmektedir.

Mezoterapi çok ince iğneler ile yapıldığından acısız bir işlem olarak kabul edilmektedir.İçeriği vitamin , oligo element ve minerallerden oluştuğu için çok güvenli bir tedavi yöntemidir.

Her yaştaki hastaya uygulanabilir.

Saç Mezoterapisinin özeti ;

  • 1- Saç dökülmesini durdurmak,saç kalitesini arttırmak ve yeni saç çıkarmak için yapılır.
  • 2- Her tip saç dökülmesinde etkilidir.
  • 3- Acısız , ağrısız ve çok güvenli bir tedavi yöntemidir.Seanslardan sonra kişinin günlük yaşamında hiç bir kısıtlamaya neden olmaz.
  • 4- Ortalama 1 hafta arayla 10 seans olarak uygulanır, seanslar 10-30 dakika arası sürer.

Saç Mezoterapisi: Saç dökülmesi çok yaygın bir şikayettir. Saç sağlığı ve saç dökülmesi estetiğimizi çok etkilediği ve bazı hastalıkların işareti olabileceği için çok önemlidir. Kadınların %30-40'ı , 30'lu yaşlardan sonra saçların incelmesi, cansızlaşması ve seyrelmesi ile saç dökülmesi şikayetiyle yakınır. Erkeklerde genetik kökenli saç dökülmesi şikayeti %70'lere ulaşır.


Saç mezoterapisi yöntemi ile saçlı deri içine enjekte edilen vitamin, mineral ve ilaçlar (biotin, pantotenik asit, minoksidil, çinko, aminoasitler, vitaminler vb.) saç gelişimini arttırarak çok belirgin iyileşme sağlar.


Saç mezoterapisi ile saç gelişimi için gerekli ve faydalı maddeler saç derisine direk olarak verildiği için, saç mezoterapisi saç dökülmesi ve seyrelmesi tedavisinde çok etkili olmaktadır.

Ayrıca saç seyrelmesi ve saç dökülmesini gidermekte, saç mezoterapisi yöntemi diğer yöntemlere göre daha çabuk sonuç vermektedir.


Saç dökülmesi tedavisinde pek çok çeşit ilaç kullanılmaktadır. Saç dökülmesinde kullanılan ilaçların yanısıra saç mezoterapisi saç dökülmesini durdurmakta çok etkili olmaktadır.


Saç mezoterapisi, saç dökülme tipine göre başka tedavilerle kombine edilir.


Saç mezoterapisi yöntemi haftada 1 kez 4-8 seans uygulanır.


Saç mezoterapisi daha sonra idame tedavisi şeklinde daha seyrek uygulanır.. Kliniğimizde cilt hastalıkları uzmanlarının kontrolünde saç dökülmesi ile ilgili değişik ilaç tedavilerin yanı sıra saç mezoterapisi uygulanması saç dökülme ve seyrelmesi tedavisinde çok etkili olmaktadır.


Saç dökülmesinde saç azalmasının önüne geçmek amacıyla kullanılan ideal bir yöntemdir.


Saç mezoterapisi ayrıca 10 dakika gibi kısa sürede uygulanan çok rahat , vaktinizi almayan saç dökülme tedavisidir.


Hastadan hastaya değişmekle birlikte saç mezoterapisi tedavisi protokolleri:

1.-4. seanslar haftada birkez


5.-6.seanslar 2 haftada birkez


7-10. seanslar ayda birkez

Etiket: saç mezoterapisi bursa mezoterapi, bursa saç ekimi, bursa saç mezoterapisi, fue saç ekimi, fue tekniği, saç bakımı, saç ekimi, saç ekimi bursa, saç ekimi fiyat bursa, saç ekimi fiyatı, saç ekimi fiyatları bursa, saç ekimi mezoterapisi, saç mezoterapi, saç mezoterapisi, saç mezoterapisi fiyat, saç mezoterapisi fiyatları, saç mezoterapisi merkezleri, saç mezoterapisi nedir, saç mezoterapisi ücreti

Yorumlar  

 
0 #2 Şeyda Says 2014-05-25 13:54
Quoting Şeyda Says:
Merhaba Doktor Bey ;
Sac derisinde yanma ve aci hissediyorum.Yaklasik 3 senedir saclarimda yanma ve sürekli agri,asiri dökülme var.Minoksidili kullaniyorum fakat bir düzelme yok saclarim önden ve tepeden acildi.Yardımcı olabilirmisiniz ücret bilgisi alabilirmiyim ? Teşekkürler Şimdiden...

Merhaba mezoterapi sonuçlarından memnun kaldınız mı acaba? Ben de yaptırmayı düşünüyorum da, fikrinizi almak istedim
Alıntı
 
 
0 #1 Şeyda Says 2014-05-25 13:53
Merhaba Doktor Bey ;
Sac derisinde yanma ve aci hissediyorum.Yaklasik 3 senedir saclarimda yanma ve sürekli agri,asiri dökülme var.Minoksidili kullaniyorum fakat bir düzelme yok saclarim önden ve tepeden acildi.Yardımcı olabilirmisiniz ücret bilgisi alabilirmiyim ? Teşekkürler Şimdiden...
Alıntı
 

Yorum ekle


SAÇ EKİM FUE ANİMASYON

Canlı Destek Hattı

ONLİNE DESTEK

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

İSTANBUL BURSA ESTETİK MERKEZİ

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

Saç Ekiminde En Uygun Fiyat Bize danışmadan karar vermeyin!

SAÇ EKİMİSanal Fue Saç Ekimi Analizi

Hangi saç ekimi tekniğinin kullanılacağı ücret bilgisi ameliyat sonrası oluşacak tahmini saç şeklinizi merak ediyorsanız bize resminizi gönderin.

Not: Gönderdiğiniz Fotoğraflar gizlilik içerisinde incelenip kesinlikle bilgiler saklı kalacaktır.