Op.Dr.Alper BayraktarTwiterConnect To FacebookBize ulaşın

 

Bursa Estetik & Aesthetic

Aesthetic
Yurtdışı veya Şehir dışından Gelen Hastalarımızın İzleyeceği Adımlar »Yurtdışı veya Şehir dışından Gelen Hastalarımızın İzleyeceği Adımlar Türkiye'de saç ektirmeye karar verdikten sonra, gelmeden 10 gün önce bize haber veriniz, buna göre görüşme tarihiniz belirlenir. Yüz yüze görüşme ve muayeneden sonra local anestezi gününüz belirlenir. KLİNİĞİMİZE ÖN BAŞVURU Saç ekim uygulaması düşünüyorsanız, internet üzerinden doktorunuza danışın kısmından başvuru formumuzu doldurmanızı rica ediyoruz. Bu forma kişisel bilgilerinizi, sorununuzu ve ilgili fotoğraflarınızı ekledikten sonra bize ulaştırınız. Biz size uygulanacak işlemler, bilgi ve ücret konusunda gerekli ayrıntıları iletiyoruz. ÖN DEĞERLENDİRME, OTEL VE REZERVASYON Değerlendirme formundan sonra karar vermeniz durumunda, sizin geliş tarihinize göre, muayene randevunuzu ayarlıyoruz. Şehir dışından ve yurtdışından gelen hastalarımıza kliniğimize yakın bir otelden rezervasyon yaptırarak transfer hizmetlerini sağlıyoruz. Sizden uçuş numarası, havaalanı bilgileri ve iniş saati bilgilerinizi aldıktan sonra havaalanından sizi karşılıyoruz. Sizi isminizin yazdığı karton ile Atatürk Havalimanı danışmasının önünde bekliyoruz. AYRINTILI MUAYENE Araç ile getirilip otelinize yerleştiriliyorsunuz. Kliniğimizde Emine Saykı tarafından karşılanıyor ve sizi ayrıntılı bir şekilde muayene ediyoruz. Fotoğraflarınızı çekiyoruz. Muayene sonrası operasyon ile ayrıntılar konuşuyor ve hasta örnekleri üzerinde hastalarımıza bilgiler veriyoruz. Hastamız için operasyon gününü belirliyoruz. ANESTEZİ GÜNÜ Ameliyatlar kliniğimizde mevcut olan tam donanımlı ameliyathanemizde gerçekleştirilmektedir. LOCAL ANESTEZİ SONRASI Hastalarımız kliniğimize yakın olan Hotel'e Bursa Saç Ekim Merkezi (http://bursaestetik.com.tr/) 'nden bir refakatçi eşliğinde otele yönlendirilir.  Cuma, 13 Haziran 2014 10:50
Yazdır
PDF

KADINLARDA SAÇ EKİMİ VE SAÇ TEDAVİSİ

Kadınlarda Saç Ekimi ve Tedavisi

Kadınlarda saç ekimi ve tedavisiKadınlarda yaşanan saç dökülmesi tedavi edilemez durumlara geldiğinde, saç ekimi ile eski görünümlerine kavuşmaları sağlanabilmektedir.

Saç dökülmesi sıklıkla karşılaşılan bir sorun haline gelmiştir,özellikle bayanlar bu anlamda çok şikayetçidirler.

Saç dökülmesi ve sonucunda kellik bay-bayan hiç kimsenin yaşamak istemediği bir görüntüdür işte bu sıkıntılı durumda saç ekimi işlemi doğal ve kalıcı bir yöntemdir.

Saç ekim işlemi erkeklerde nasıl uygulanabiliyor ise kadınlarda da rahatlıkla uygulanabilmektedir. Saç ekimi kişinin tamamen kendi saç köklerinin alınıp sorunlu bölgeye transferi işlemidir.Saç ekimi kalıcı olup ekilen saçlar tekrar dökülmez ve tüm yaşantımızı olumlu bir şekilde sürdürmemizde fayda sağlar.

Bayanlar için saç dökülmeleri veya saçtaki seyrelmelerin artması endişe verici bir durum oluşturur netice olarak bir kadın için saçları her zaman çok değerlidir her kadın sağlıklı,gür ve kaliteli saçlara sahip olmak ister,ne yazik ki saç dökülmeleri kadınlarda oldukça fazla görülmektedir gerek hayat şartları stres,gerek genetik yapı,gerekse çevresel faktörler saç dökülmelerine neden olur.

Özellikle dogum sonrası ,mevsimsel geçiş dönemleri ve menapoz gibi durumlarda da saç dökülme hızı artabilmektedir.Pek çogumuzun kullandıgı yanlış ve sağlıksız kozmetik ürünlerde saç dökülmelerinde bir hayli etki eder.

Kadın tipi saç dökülmeleri çabuk farkedilir ama dökülmeler eşit periyotlarda ise anlaşılması biraz daha zor olur,saç dökülmesi bayanlarda saç tellerinin incelmesi ve saç yogunlugunun azalması ile kendini gösterir.

Saç dökülmeleri günlük 100 tel civarında ise uzmanlar tarafından normal karşılanır ancak daha fazla ise kesinlikle bir doktor muayenesi şarttır.

Dermataloglar saç derisini inceler gerekli tahlilleri yaparak saç dökülmesinin nedenlerini bulup tedavi yöntemleri uygulayabilirler böylece saç dökülmeleri durdurulabilinir fakat her şeye rağmen saç kaybı yaşanıyorsa saç ekimi bu durumda başvurulabilecek en etkili ve kalıcı yöntem olacaktır.

Saç ekimi bayanlara da erkeklere de aynı yöntem ve şekillerde uygulanır hiçbir farklılık yoktur sadece dikkat edilcek husus her kişinin saç yapısı, yüz yapısı ve beklentileri farklıdır ekim işlemi bu dogrultuda planlanarak uygulama yapılmalıdır.

Saç ekimi işlemini yapacak olan doktor öncelikle dökülme tipini belirler ve hastanın ne şekilde bir saç ekimi istedigine önem vererek kişi için en dogru yöntemi belirler ve saç ekimi süreci başlatılmış olur.

Saç ekimi erkeklerde olduğu gibi bayanlarda da sıkça uygulamaktadır.Saç ekimi sırasında uygulanan yöntemler arasında farklılıklar yoktur .

Özellikle saç dökülmeleri bayanlarda ruhsal sıkıntılara bile neden olabilmektedir bu sebeple saç ekimi bayanlarda da kesin ve kalıcı bir yöntem olarak düşünülmektedir.

Kadınlara Saç Ekimi Yapılır Mı?

Saç ekimi, saç kökünün olduğu yerden alınıp başka bir bölgeye ekilmesidir.

Bu doğrultuda kadınlar da saç ekimi yaptırabilir fakat kadınlar göreülen saç dökülmesi tipi (%90) allopecia totalis adıyla bilinen saç dökülmesi çeşiti olduğundan saç ekiminden tam anlamıyla verim alınamamaktadır.

Allopecia totalis,saçın tüm bölgelerde aynı derecede dökülmesi anlamına gelmektedir.Bu tip saç dökülmesinde ekilen saçlarında dökülmesi potansiyeli bulunduğundan saç ekimi yapılması çok da mantıklı değildir.Bu tip saç dökülmesinde saç ekimi tavsiye edilmemektedir.

Kadınlarda Saç Ekimi Yapılabilecek Haller

-Erkek Tipi Saç Dökülmesi: Bu saç dökülmesi tipinde ensede bulunan saçların gürlüğü ve kalitesi iyi olduğu ve dökülmeyeceğine emin olunduğu zaman saç için ekimi yapılabilir.

-Çekmeye Bağlı Saç Dökülmesi: Genellikle kulak önündeki saçların çekilmesine bağlı oluşan saç dökülmesinde enseden alınan saç kökleriyle saç ekimi yapılabilmektedir.

-Bölgesel dökülme: Bölgesel saç dökülmesinde para şeklinde dökülme söz konusudur. Bölgesel saç dökülmesinden sonra kendiliğinden saçlar 8 ay içerisinde çıkmadıysa bir daha çıkmayacağı gibi hesap edilir ve saç ekimi yapılır.

-Yara,Yanık,Kesilme Nedeniyle Saç Dökülmesi: Bu tip saç dökülmesninin nedeni açıkca bellidir bu sebeple yara izlerine saç ekimi yapılabilmektedir.

-Yeni Ön Çizgi Oluşturma: Doğuştan itibaren ön çizgi geride olabilmektedir,saç dökülmesi yaşanmamasına rağmen kişi yeni bir ön çizgi istiyorsa saç ekimi yapılabilir.


Kadınlarda Saç Ekim ve Tedavisini Doktorunuza Sorun...


Yorum ekle


SAÇ EKİM FUE ANİMASYON

Canlı Destek Hattı

ONLİNE DESTEK

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

İSTANBUL BURSA ESTETİK MERKEZİ

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

Saç Ekiminde En Uygun Fiyat Bize danışmadan karar vermeyin!

SAÇ EKİMİSanal Fue Saç Ekimi Analizi

Hangi saç ekimi tekniğinin kullanılacağı ücret bilgisi ameliyat sonrası oluşacak tahmini saç şeklinizi merak ediyorsanız bize resminizi gönderin.

Not: Gönderdiğiniz Fotoğraflar gizlilik içerisinde incelenip kesinlikle bilgiler saklı kalacaktır.