Op.Dr.Alper BayraktarTwiterConnect To FacebookBize ulaşın

 

Bursa Estetik & Aesthetic

Aesthetic
Yurtdışı veya Şehir dışından Gelen Hastalarımızın İzleyeceği Adımlar »Yurtdışı veya Şehir dışından Gelen Hastalarımızın İzleyeceği Adımlar Türkiye'de saç ektirmeye karar verdikten sonra, gelmeden 10 gün önce bize haber veriniz, buna göre görüşme tarihiniz belirlenir. Yüz yüze görüşme ve muayeneden sonra local anestezi gününüz belirlenir. KLİNİĞİMİZE ÖN BAŞVURU Saç ekim uygulaması düşünüyorsanız, internet üzerinden doktorunuza danışın kısmından başvuru formumuzu doldurmanızı rica ediyoruz. Bu forma kişisel bilgilerinizi, sorununuzu ve ilgili fotoğraflarınızı ekledikten sonra bize ulaştırınız. Biz size uygulanacak işlemler, bilgi ve ücret konusunda gerekli ayrıntıları iletiyoruz. ÖN DEĞERLENDİRME, OTEL VE REZERVASYON Değerlendirme formundan sonra karar vermeniz durumunda, sizin geliş tarihinize göre, muayene randevunuzu ayarlıyoruz. Şehir dışından ve yurtdışından gelen hastalarımıza kliniğimize yakın bir otelden rezervasyon yaptırarak transfer hizmetlerini sağlıyoruz. Sizden uçuş numarası, havaalanı bilgileri ve iniş saati bilgilerinizi aldıktan sonra havaalanından sizi karşılıyoruz. Sizi isminizin yazdığı karton ile Atatürk Havalimanı danışmasının önünde bekliyoruz. AYRINTILI MUAYENE Araç ile getirilip otelinize yerleştiriliyorsunuz. Kliniğimizde Emine Saykı tarafından karşılanıyor ve sizi ayrıntılı bir şekilde muayene ediyoruz. Fotoğraflarınızı çekiyoruz. Muayene sonrası operasyon ile ayrıntılar konuşuyor ve hasta örnekleri üzerinde hastalarımıza bilgiler veriyoruz. Hastamız için operasyon gününü belirliyoruz. ANESTEZİ GÜNÜ Ameliyatlar kliniğimizde mevcut olan tam donanımlı ameliyathanemizde gerçekleştirilmektedir. LOCAL ANESTEZİ SONRASI Hastalarımız kliniğimize yakın olan Hotel'e Bursa Saç Ekim Merkezi (http://bursaestetik.com.tr/) 'nden bir refakatçi eşliğinde otele yönlendirilir.  Cuma, 13 Haziran 2014 10:50

Saç Ekimi Bursa

 

saç ekim Saç ekimi Bursa, saç ekimi, saç ekimi fiyatları ve Fue yöntemi saç ekim kampanyaları Saç ekimi bilgi hattı 0224 233 57 00 Fue saç ekimi

Saç nakli diğer adıyla saç ekimi, iki kulak arasındaki, ensenin üst bölgesinde bulunan, genetik olarak dökülmeme özelliğine sahip sık ve sağlıklı saç köklerinin, lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra Bursa Saç Ekim Merkezi uzman ekibimiz tarafından tek tek mikromotor ile alınarak, kişinin saç açıklığı olan bölgeye lateral slitlerle saç yönü doğrultusunda kanalların açılarak ekim yapılması işlemidir.

Saç Ekimi Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi öncesinde herkesin merak ettiği birçok soru olmaktadır. En çok sorulan soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

saç ekimi bursa

Saçlar ne kadar sürede uzamaya başlıyor?
Canlı saç kökü naklinde saçlarınız ekim  sonrası her ay uzar. Sizi uzamış olarak cildin üzerinde gördüğünüz uzama süresi 6. aydan 12. aya kadardır.
Saç ekiminde saçların uzunluğu ne kadar olmalı?
Ekim öncesi saçlarınızın hepsi bir numaraya kısaltılır.
Saçların 1 numaraya vurulması şartmı?
Ense bölgesinden doku alabilmek için 0.7mm çapında punch dediğimiz uçlar kullanılmaktadır.bu ucların cildin içinden saç kökü çıkarabilmesi için saçınızın fue tekniği ile ekilebilmesini sağlayabilmek amacıyla ense saçlarınızı bir cm kısa kesmek zorundayız.ense ve tüm saçlarınız bir numara kısaltılır.
Kök alınan bölgelerde tekrar Saç uzarmı?
Kök alınan bölgede alınan kökler bir daha saç olarak tekrar çıkmaz.o yüzden ense kısmının verimliliği saç ekiminde çok önemli bir yer alır.Doku    alınan bölgeleri olan saçlar kapatır, iz kalmaz.
Ne kadar doğal bir görünüm alıyor?
Fue yöntemiyle yapılan işlemler sonucunda saçınız tamamıyla doğal bir görünüm alır.  Alınan kökler kişinen
kendine ait olması bu doğallığı sağlar. Saç rengi sizin saçınızın rengi ve karakterindedir. Hiç bir yabancı     
madde, reaksiyon veya yan etkileri yoktur.
Saçlarım uzarmı / uzatabilirmiyim?
Ekim yapılan saçlarınız olan saçlarınız gibi uzar. Uzayan saçlarınıza boya yaptırabilirsiniz. Berberiniz diğer  
saçlarınızdan farklı bir uygulama yapmayacak. Özel bir bakım gerektirmez, istediğiniz şampuanı   
kullanabilirsiniz.
İz kalır mı ve yaralar ne kadar zamanda iyileşir ?
Fue yöntemiyle yapılan saç ekimleri iz bırakmamaktadır.iki günde iyileşme sağlanır.
Ne gibi durumlarda saç ekimi yapılamaz?
Ense bölgesi ve aynı zamanda vücut kılları uygun olmadığı zaman saç ekimi uygun olmamaktadır.
Hastalığı (Kalp, yüksek tansiyon) veya alerjisi olan hastalar bunları belirtmek durumundadır. Ön muayene   
yapıldıktan sonra detaylar konuşulup karar verilir.

 

Kimler Saç Ektirebilir?
Saç ekimi cerrahisine uygun adaylar, başının yan ve arka bölgelerinde yeterli miktarda saçı olan kişilerdir. Bu kişilerde FUT ve FUE yöntemlerinin her ikisi de kullanılabilir. Saç ekimi operasyona uygun bir diğer aday grubu ise göğüs, bacak vb. bölgelerde yeterli miktarda sağlıklı kılı olanlardır. Bu kişilerde kullanılan saç ekim yöntemi FUE' dir. Modern tekniklerin saç ekimi cerrahisinin geliştirmesi ile birçok erkek geçmişte saç nakli cerrahisine uygun aday değilken bugün uygun aday haline gelmiştir. Büyük greftlerın kullanımı ile oluşturulan doğal olmayan görüntüler yerlerini, küçük boyuttaki greftlerin kullanımı ile doğal görünümlere bırakmış ve gelişen yeni aletler ile birlikte her kişiye uygun doğal saç görünümünü gerçekleştirme olanağını sağlanmıştır. Donör dominant (baskın verici) olarak adlandırılan başın yan ve arka bölgelerindeki saçlar hayat boyu uzamaya devam eder ve dökülmezler. Bu saçların saçsız bölgeye nakledilmesi uzama veya dökülmeme yeteneklerini değiştirmez. Diğer bir tanımlama ile saç köklerinin dökülmesi veya dökülmemesi bulunduğu yerin özelliğine bağlı değil tamamen kendi genetik özelliğine bağlıdır. Donör dominansı veya baskın vericilik, saç naklindeki başarıyı sağlayan bilimsel temeldir.
Kimler Saç Ektiremez?
Saç nakli her yaşta uygulanabilir. Bununla birlikte ameliyat yoluyla uygulanan saç nakli, şeker hastalığı, tansiyon hastalığı, diyaliz gerektiren böbrek rahatsızlığı, karaciğer ya da ağır kalp hastalığı olan kişilere uygulanamaz.
Saç Ekimi Operasyonu ağrı hissi verir mi?
Saç ekimi esnasında lokal anestezi yapıldığı için ağrı duyulmaz. Lokal anestezinin etkisi bir gün sonra geçtiğinde ağrı kesici kullanılabilir.
Saç Nakli sonrasında nasıl bir bakım yapmak gerekir?
Saç operasyonundan sonra baş bölgesi pansumanla kapatılır. Bir hafta kapalı kalır. Daha sonra yıkamaya izin verilir. Yara kabukları dökülene kadar saç yıkamalarına dikkat etmek gerekir. Yıkama esnasında şampuan saçın her bölgesine eşit miktarda yayılır ve bastırmadan hafif dokunuşlarla saç derisine masaj yapılarak uygulanır.
Saç ekimi operasyonunun yan etkisi var mıdır?
Kanama, infeksiyon, kist oluşumu, saç büyümemesi ve yara izi gibi saç naklinin istenmeyen yan etkileri oldukça nadir görülür. Modern saç nakli cerrahisi rahat ve kolaydır, sonuçları ise mükemmeldir. Ömür boyu devam edebilen bir süreç olan saç dökülmesi erkeklerin çoğunda (erkeklik hormonlarından dolayı) 40–45 yaşına kadar oluşur. Bu yaştan sonraki yaşlanma sürecinde kafada bulunan tüm saçlar incelir. Modern teknikler ile daha fazla sayıda saç nakli daha az sayıda işlem ile gerçekleştirilebilmektedir.
Ekilen saçlar dökülür mü?
Ense bölgesinde bulunan saçlar daha kalın ve dayanıklı olduğu için ekildiklerinde dökülmezler.
Saç ekimi sırasında ağrı olur mu?
Saç ekimi sırasında lokal aneztezi yapıldğından ağrı olmaz.
Ekilen saçlar uzar mı? Özel bakım gerektirir mi?
Ekilen bu saçlar size ait olduğundan uzar ve daha önce yaptığınız her işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz.
Ekilen saçlar ne zaman çıkarak kellik görüntüsünü yok eder?
FUT yöntemi ile saç ekimi yaptırdıysanız 3 ay FUE ile yaptırdıysanız 5–8 ay arasında değişen bir süre sonucunda saçlarınız doğal görünümü alır.
Saç ekimi sonrasında normal hayatıma ne zaman dönebilirim?
Saç ekimi operasyonu tamamlandıktan hemen sonra bile işinize devam edebilirsiniz. Ancak çok ağır ve tozlu işlerde çalışıyorsanız bir iki günlük izin almanız yeterlidir.
Saç ekimini kim yapmalıdır?
Saç ekimini bu konuda tecrübeli ve ekip çalışması yapan plastik cerrahi uzmanları yaptırmalıdır.
Bir insanda ne kadar saç vardır? Yaş ilerledikçe bu sayı değişir mi?
Bir insanın kafa derisindeki saç teli sayısı 100.000 ile 150.000 arasında değişir. Yeni doğan bir bebeğin kafa derisinin santimetre karesinde 1.000 saç bulunur. 25 yaşındaki bir insanda bu sayı 600’ lere kadar düşer. 30 ile 50 yaşları arasında saç yoğunluğu 250–300 civarındadır. Belirgin saç dökülmesi olmadığı sürece saç yoğunluğu yaş arttıkça azalır.
Tek bir saç telinin ömrü ne kadardır?
Belirli bir yaşam döngüsü geçiren saç teli ortalama 4–6 yıl arasında ömrünü tamamlar.
Saç ekme işleminin süresi ne kadardır?
Ekilecek bölgenin açıklık derecesine göre değişip yaklaşık üç saat kadardır.
Sık şampuan kullanımı saç dökülmesine neden olur mu?
Eğer şampuanlar saç dökülmesine neden olsaydı, kafa derisinde, yüzde, omuz ve boyunda da aynı tip alerjik veya cilt reaksiyonlarının olması gerekirdi.
Günlük normal olan saç dökülme miktarı ne kadardır?
Tarama, yıkama ve benzeri işlemler sırasında normal olan saç dökülme 50 ile 100 tel arasındadır.
Saç jölesi, saç spreyi ya da saç köpüğü kullanmak saç dökülmesine neden olur mu?
Saç dökülmesinin başlangıcı derinizin altındaki dermis denilen tabakada başladığı için saça direkt olarak dışarıdan etki eden hiçbir madde bu tabakaya erişemez ve bu nedenle saç dökülmesine etki edemezler.
Saç ekimi operasyonunun yan etkisi var mıdır?
Kanama, infeksiyon, kist oluşumu, saç büyümemesi ve yara izi gibi saç naklinin istenmeyen yan etkileri oldukça nadir görülür. Modern saç nakli cerrahisi rahat ve kolaydır, sonuçları ise mükemmeldir. Ömür boyu devam edebilen bir süreç olan saç dökülmesi erkeklerin çoğunda (erkeklik hormonlarından dolayı) 40-45 yaşına kadar oluşur. Bu yaştan sonraki yaşlanma sürecinde kafada bulunan tüm saçlar incelir. Modern teknikler ile daha fazla sayıda saç nakli daha az sayıda işlem ile gerçekleştirilebilmektedir.

Saç ekimi konusu günümüzün güzellik konuları arasında en çok aranan sektörlerden biri haline gelmiştir. Dökülen saçlar ya da seyrekleşen saçların yeniden dikilmesiyle birlikte eski görünüme daha kolay sahip olunabiliyor. Dökülen saçların dert edilmemesi gereken bir dönem olduğunu bilmenizde fayda vardır.

Saç ekimi, sakal ve kaş ekimleri hakkında tüm merak ettiklerinizi cevaplayalım.

Yorum ekle


SAÇ EKİM FUE ANİMASYON

Canlı Destek Hattı

ONLİNE DESTEK

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

İSTANBUL BURSA ESTETİK MERKEZİ

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

Saç Ekiminde En Uygun Fiyat Bize danışmadan karar vermeyin!

SAÇ EKİMİSanal Fue Saç Ekimi Analizi

Hangi saç ekimi tekniğinin kullanılacağı ücret bilgisi ameliyat sonrası oluşacak tahmini saç şeklinizi merak ediyorsanız bize resminizi gönderin.

Not: Gönderdiğiniz Fotoğraflar gizlilik içerisinde incelenip kesinlikle bilgiler saklı kalacaktır.