Op.Dr.Alper BayraktarTwiterConnect To FacebookBize ulaşın

 

Bursa Estetik & Aesthetic

Aesthetic
Yurtdışı veya Şehir dışından Gelen Hastalarımızın İzleyeceği Adımlar »Yurtdışı veya Şehir dışından Gelen Hastalarımızın İzleyeceği Adımlar Türkiye'de saç ektirmeye karar verdikten sonra, gelmeden 10 gün önce bize haber veriniz, buna göre görüşme tarihiniz belirlenir. Yüz yüze görüşme ve muayeneden sonra local anestezi gününüz belirlenir. KLİNİĞİMİZE ÖN BAŞVURU Saç ekim uygulaması düşünüyorsanız, internet üzerinden doktorunuza danışın kısmından başvuru formumuzu doldurmanızı rica ediyoruz. Bu forma kişisel bilgilerinizi, sorununuzu ve ilgili fotoğraflarınızı ekledikten sonra bize ulaştırınız. Biz size uygulanacak işlemler, bilgi ve ücret konusunda gerekli ayrıntıları iletiyoruz. ÖN DEĞERLENDİRME, OTEL VE REZERVASYON Değerlendirme formundan sonra karar vermeniz durumunda, sizin geliş tarihinize göre, muayene randevunuzu ayarlıyoruz. Şehir dışından ve yurtdışından gelen hastalarımıza kliniğimize yakın bir otelden rezervasyon yaptırarak transfer hizmetlerini sağlıyoruz. Sizden uçuş numarası, havaalanı bilgileri ve iniş saati bilgilerinizi aldıktan sonra havaalanından sizi karşılıyoruz. Sizi isminizin yazdığı karton ile Atatürk Havalimanı danışmasının önünde bekliyoruz. AYRINTILI MUAYENE Araç ile getirilip otelinize yerleştiriliyorsunuz. Kliniğimizde Emine Saykı tarafından karşılanıyor ve sizi ayrıntılı bir şekilde muayene ediyoruz. Fotoğraflarınızı çekiyoruz. Muayene sonrası operasyon ile ayrıntılar konuşuyor ve hasta örnekleri üzerinde hastalarımıza bilgiler veriyoruz. Hastamız için operasyon gününü belirliyoruz. ANESTEZİ GÜNÜ Ameliyatlar kliniğimizde mevcut olan tam donanımlı ameliyathanemizde gerçekleştirilmektedir. LOCAL ANESTEZİ SONRASI Hastalarımız kliniğimize yakın olan Hotel'e Bursa Saç Ekim Merkezi (http://bursaestetik.com.tr/) 'nden bir refakatçi eşliğinde otele yönlendirilir.  Cuma, 13 Haziran 2014 10:50

Bacak Estetiği

Bacak Estetiği

Bacak Estetiği' nde gerek kadın gerek erkeklerde bacak ve baldır bölgesi oranları, harmonisi genel vucut algımızda oldukça önemli bir yer tutar. Kadınların iş ve günlük hayatlarında bu bölgeyi açıkta bırakan kıyafetler giyme gereksinimi, onları bu konuda daha hassas kılmaktadır. Bu bölgenin kamufule edilmesindeki zorluklar özellikle yazlık ve kısa kıyafetlerde mümkün değildir.

Bacak Estetiği İnce ve Çarpık Bacak Düzeltilmesi

Pek çok kadın ve erkek, bacak bölgelerindeki incelik ve eğrilikleri günümüzde oldukça önemsemektedirler. Erkekler genellikle daha kaslı bir görünüm arzu ederken, kadınlar daha simetrik düzgün ve normal kalınlıkta bacak arzu etmektedir.  Bacak estetiğine yönelik girişimler, ilk defa 70′li yıllarda vücut geliştirme sporcularında  başlamıştır. Olumlu sonuçların alınmasının ardından teknikler ve kullanılan malzeme kalitesi günümüze kadar gelişerek gelmiştir. Gerek kadın gerek erkeklerde bacak ve baldır bölgesi oranları, harmonisi genel vucut algımızda oldukça önemli bir yer tutar. Kadınların iş ve günlük hayatlarında bu bölgeyi açıkta bırakan kıyafetler giyme gereksinimi, onları bu konuda  daha hassas kılmaktadır.  Bu bölgenin kamufule edilmesindeki zorluklar özellikle yazlık ve kısa kıyafetlerde mümkün değildir. Hatta  bazı  durumlarda pantolon dahi giymek eğrilikleri gizleyemez.

Maalesef çocuklukta uygun spora başlayamamak, bilinçsiz ve kötü beslenme gibi faktörlere, genetik miras da eklenince bir çok Türk kadınının bacak bölgesindeki şekil bozukluğundan muzdarip olduğunu görmekteyiz.   Yukarıda bahsedildiği gibi özellikle  erkekler de sıklıkla bacak estetiği için başvurmaktadır.

Estetik kaygıların yanı sıra bacak estetiği sıklıkla, “polio çocuk felci” ve baldır kaslarının gergin olduğu “club foot” deformitesinde tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Bacak Estetiği İçin Uygun musunuz?

Öncelikle doktorunuzla  temas kurmalısınız.  Bu operasyon plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Doktorunuz ayrıntılı bir muayene yapacaktır. Burada en önemli unsur bu işlemin neden yapılacağıdır. Şekil bozukluğu geçirilmiş bir çocuk felcinden mi kaynaklanmaktadır? Yoksa her şey normal fakat diz içlerinde biriken  yağlanma bacak harmonisini mi bozmaktadır? Mutlaka her iki bacağın ayrı ayrı ölçümleri yapılmalı normlarla kıyaslandıktan sonra simetri gözden geçirilmelidir. Sebepler belirlendikten sonra uygun yöntem kararlaştırılır. Eğer implant ile büyütülecekse ölçülere göre protezin boyutları belirlenir. Yağ transferi yapılacaksa mutlaka uygunluk ortaya konmalıdır. Sürekli kullandığınız bitkisel ilaçlar  ve sigara mutlaka operasyon öncesi kesilmelidir.

Bacak Estetiği İçin Neler Yapılıyor?

1.İmplant ile çarpık ve ince bacak düzeltme

2.Yağ transferi ile çarpık ve ince bacak düzeltme

3.Liposculpture ve yağ transferi ile denge prosedürü

4.Kalın bacak inceltilmesi

5.Ayak bileği  ve diz bölgesi inceltme kalınlaştırma

Bir Bakışta İşlem Detayları

1.İmplant ile çarpık bacak ve ince bacak düzeltme

 • Silikon doku yumuşaklığında protezler kullanılır.
 • İhtiyaç büyüklüğünde konulur
 • Lokal ve sedasyon anestezisi kullanılır
 • Diz arkasındaki doğal kıvrımdan kasların üstüne yerleştirilir.
 • 1 veya 1.5 saat sürer
 • Aynı gün taburcu 1 hafta sonra işbaşı
 • 15 gün kompresyon çorabı giyilmesi tavsiye edilir.
 • Bacak kaslarını  gevşek tutmak için 10 gün topuklu pabuç-terlik önerilir.
 • 6-8 hafta aktif egzersiz yasaklanır. 3.aydan sonra koşu sporu yapılır.

2. Yağ transferi ile çarpık ve ince bacak düzeltme

 • Özellikle yağ transferini tercih eden hastalar için uygundur
 • Bel, karın, diz içindeki yağlar transfer edilebilir
 • Küçük şekillendirmelerde iyi sonuçlar verir
 • 1.5-2 saat sürer genel yada destekli lokal anestezi kullanılır
 • Aynı gün taburcu 1 hafta sonra işbaşı
 • 15 gün kompresyon çorabı giyilmesi tavsiye edilir.
 • Bacak kaslarını  gevşek tutmak için 10 gün topuklu pabuç-terlik önerilir.
 • 6-8 hafta aktif egzersiz yasaklanır. 3.aydan sonra koşu sporu yapılır.

3.Liposculpture ve yağ transferi ile denge prosedürü

 • Bacak ve diz bölgesinde biriken orantısız fazla yağ dokuları alınıp, ihtiyaç duyulan zayıf bölgelere verilir.
 • En çok diz içinden alıp, kaslı görünümü yumuşatmak için kas  kenarlarına veya içeri çarpık baçağı düzeltmek için diz içinden alınıp diz dışı doldurulur.

4.Kalın bacak inceltilmesi

 • Aşırı belirgin kas (gastrokinemus kası) cerrahi olarak inceltilir

5. Ayak bileği  ve diz bölgesi inceltme kalınlaştırma

SIKÇA SORULAN SORULAR

1.Bacak estetiğinde iyileşme süreci nasıldır?

C: Operasyon süresi genellikle 1-2 saat civarındadır. Fakat süre yerleştirilen implant adedine göre değişir.  Hastalar genellikle 2-3 gün ayakları yastıkla yükseltilmiş şekilde istirahat ederler. Bandajlar alındıktan sonra normal aktivitelere başlanır. İşbaşı çoğunlukla 5-7 gündür. Fakat tam aktivasyon 6 haftayı bulur. Düzenli koşarak egzersiz yapanlar yada vücut geliştirciler 3 aydan önce bu bölgeyi kullanamaz.

2. Benim için nasıl bir anestezi kullanılacak?

C:Genellikle sedasyon destekli lokal anestezi kullanılır. Çok hassas hastalar için genel anestezi tercih edilebilir. Hasta aynı gün taburcu edilir geceyi evinde geçirir.

3.Bu operasyon riskli midir?

C:Her  işlemde oduğu gibi bir takım riskler mevcuttur. Fakat yüzeysel bir prosedür olduğu için diğer operasyonlara göre riskler son derce düşüktür.

4.Operasyon için ne tür hazırlıklar yapmalıyım?

C:Özel bir hazırlık yapmanıza gerek yok.  Fakat bitkisel ilaçlar  ve aspirin gibi kanamayı artırıcı ağrıkesicileri 2-3 hafta öncesinde bırakmalısınız.

5.Bacak implantlarını kaç yıl kullanabilirim?

C:Bu silikon protezlerin son kullanım tarihi söz konusu değildir. Bunun anlamı ömür boyu kullanılabileceğidir. Ancak infeksiyon veya boyutlarını şeklini

değiştirtmek gibi sebeplerden dolayı çıkartılabilir.

6. Gebelik, emzirme  veya hormonal değişimlere etkisi varmıdır?

C:Kesinlikle yoktur.

SORULARINIZI OP DR ALPER BAYRAKTAR' A  İLETMEK İÇİN TIKLAYIN


Detaylı Bilgi için Doktorunuza Sorun...


 

Yorum ekle


SAÇ EKİM FUE ANİMASYON

Canlı Destek Hattı

ONLİNE DESTEK

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

İSTANBUL BURSA ESTETİK MERKEZİ

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

Saç Ekiminde En Uygun Fiyat Bize danışmadan karar vermeyin!

SAÇ EKİMİSanal Fue Saç Ekimi Analizi

Hangi saç ekimi tekniğinin kullanılacağı ücret bilgisi ameliyat sonrası oluşacak tahmini saç şeklinizi merak ediyorsanız bize resminizi gönderin.

Not: Gönderdiğiniz Fotoğraflar gizlilik içerisinde incelenip kesinlikle bilgiler saklı kalacaktır.