Op.Dr.Alper BayraktarTwiterConnect To FacebookBize ulaşın

 

Bursa Estetik & Aesthetic

Aesthetic
Yurtdışı veya Şehir dışından Gelen Hastalarımızın İzleyeceği Adımlar »Yurtdışı veya Şehir dışından Gelen Hastalarımızın İzleyeceği Adımlar Türkiye'de saç ektirmeye karar verdikten sonra, gelmeden 10 gün önce bize haber veriniz, buna göre görüşme tarihiniz belirlenir. Yüz yüze görüşme ve muayeneden sonra local anestezi gününüz belirlenir. KLİNİĞİMİZE ÖN BAŞVURU Saç ekim uygulaması düşünüyorsanız, internet üzerinden doktorunuza danışın kısmından başvuru formumuzu doldurmanızı rica ediyoruz. Bu forma kişisel bilgilerinizi, sorununuzu ve ilgili fotoğraflarınızı ekledikten sonra bize ulaştırınız. Biz size uygulanacak işlemler, bilgi ve ücret konusunda gerekli ayrıntıları iletiyoruz. ÖN DEĞERLENDİRME, OTEL VE REZERVASYON Değerlendirme formundan sonra karar vermeniz durumunda, sizin geliş tarihinize göre, muayene randevunuzu ayarlıyoruz. Şehir dışından ve yurtdışından gelen hastalarımıza kliniğimize yakın bir otelden rezervasyon yaptırarak transfer hizmetlerini sağlıyoruz. Sizden uçuş numarası, havaalanı bilgileri ve iniş saati bilgilerinizi aldıktan sonra havaalanından sizi karşılıyoruz. Sizi isminizin yazdığı karton ile Atatürk Havalimanı danışmasının önünde bekliyoruz. AYRINTILI MUAYENE Araç ile getirilip otelinize yerleştiriliyorsunuz. Kliniğimizde Emine Saykı tarafından karşılanıyor ve sizi ayrıntılı bir şekilde muayene ediyoruz. Fotoğraflarınızı çekiyoruz. Muayene sonrası operasyon ile ayrıntılar konuşuyor ve hasta örnekleri üzerinde hastalarımıza bilgiler veriyoruz. Hastamız için operasyon gününü belirliyoruz. ANESTEZİ GÜNÜ Ameliyatlar kliniğimizde mevcut olan tam donanımlı ameliyathanemizde gerçekleştirilmektedir. LOCAL ANESTEZİ SONRASI Hastalarımız kliniğimize yakın olan Hotel'e Bursa Saç Ekim Merkezi (http://bursaestetik.com.tr/) 'nden bir refakatçi eşliğinde otele yönlendirilir.  Cuma, 13 Haziran 2014 10:50

Kulak Estetiği (Kepçe Kulak Deformitesi ve Diğer Doğumsal Kulak Deformiteleri)

Kulak, insanın dış görünümünü doğrudan etkileyen, estetik değeri ve aynı zamanda fonksiyonel önemi olan bir organdır. 

Kulakta en sık görülen estetik problem, halk arasında kepçe kulak denilen şekil bozukluğudur.Kulakta, doğuştan hiç gelişmeme de dahil olmak üzere çok değişik şekilsel bozukluklar karşımıza çıkabilir.

Kulakta en sık görülen estetik bozukluk, halk arasında kepçe kulak denilen deformitedir. Kepçe kulak, kulak kıkırdaklarının zayıf olması nedeniyle kulak kıvrımlarının yeterli oluşmaması ve buna bağlı olarak kulağın öne yana doğru açılı durduğu durumdur. Bu genelde kalıtsal bir şekil bozukluğudur. Çocuğun anne karnındaki duruşu ve uyku sırasındaki yatış pozisyonu ile hiçbir ilgisi yoktur.

Kepçe kulak, kulak kıkırdaklarının zayıf olması nedeniyle kulak kıvrımlarının yeterli oluşmaması ve buna bağlı olarak kulağın öne yana doğru açılı durduğu durumdur. Bu genelde kalıtsal bir şekil bozukluğudur.

Kulak estetiği ameliyatı genelde, kulak gelişiminin tamamlandığı 4 yaşından itibaren yapılabilir.

Kişisel şartlara ve ailenin tercihine göre ameliyat daha sonraki yıllarda da yapılabilir. Fakat okul öncesi ameliyat tercih edilmelidir çünkü bu sayede çocuğun arkadaşları tarafından alay konusu edilme olasılığı ortadan kalkar. Kulak estetiği ameliyatı ciddi riskler taşıyan bir müdahale değildir. Hastanın yaşına göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Hastanede kalmak gerekmez. Kulak ameliyatı 1,5-2 saat sürer. Kullanılacak teknik kulaktaki problemin niteliğine göre değişmektedir.

Ameliyat, genelde kulak arkasından yapılan bir kesi ile kıkırdakların yeniden şekillendirilmesi ve normal açı oluşturulması esasına dayanır. Dikiş izi kulak arkasında kalacağı için görülmeyecek ve dikkat çekmeyecektir

Hastaların on gün boyunca kulaklarına hafif basınç uygulayan bir bandaj takması gereklidir. Kulaklara verilen şeklin korunması için, bu sürenin sonunda birkaç hafta daha, geceleri bandajı takmaya devam etmeleri önerilir.

Kepçe kulak rahatsızlığının ve bu amaçla yapılan ameliyatların işitme fonksiyonu ile ilgisi yoktur.

Estetik-Plastik Cerrahi kulak kepçesinin diğer sorunları ile de ilgilidir. Bunlar; kulak kepçesinin doğumsal olarak, kısmen veya tamamen oluşmadığı durumlardır. Bu gibi hallerde bir dizi ameliyatla vücudun diğer bölgelerinden kıkırdak alınarak yeni bir kulak kepçesi oluşturmak mümkündür. Ayrıca kaza veya kanser gibi nedenlerle kulağını kaybeden hastalarda da aynı yöntem kullanılarak kulak kepçesi oluşturulabilmektedir.

Kulak estetiği ameliyatı genelde, kulak gelişiminin tamamlandığı 4 yaşından itibaren yapılabilir. Kişisel şartlara ve ailenin tercihine göre ameliyat daha sonraki yıllarda da yapılabilir, ancak okul öncesi ameliyat, çocuğun arkadaşları tarafından kulakları yüzünden alay konusu edilme olasılığını ortadan kaldırdığı için tercih edilmelidir. Kulak estetiği ameliyatı ciddi riskler taşıyan bir müdahale değildir. Hastanın yaşına göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Hastanede kalmak gerekmez. Kulak ameliyatı 1,5-2 saat sürer. Kullanılacak teknik kulaktaki problemin niteliğine göre değişmektedir.

Ameliyat, genelde kulak arkasından yapılan bir kesi ile kıkırdakların yeniden şekillendirilmesi ve normal açı oluşturulması esasına dayanır. Dikiş izi kulak arkasında kalacağı için görülmeyecek ve dikkat çekmeyecektir.

Hastaların on gün boyunca kulaklarına hafif basınç uygulayan bir bandaj takması gereklidir. Bu sürenin sonunda birkaç hafta daha, kulaklarda tekrar açılma olmaması için, geceleri bandajı takmaya devam etmeleri önerilir.Kepçe kulak rahatsızlığının ve bu amaçla yapılan ameliyatların işitme fonksiyonu ile ilgisi yoktur ve bu fonksiyona herhangi bir şekilde zarar vermez.

Estetik-Plastik Cerrahi kulak kepçesinin diğer sorunları ile de ilgilidir, bunlar; kulak kepçesinin doğumsal olarak, kısmen veya tamamen oluşmadığı durumlardır. Bu gibi hallerde bir dizi ameliyatla vücudun diğer bölgelerinden kıkırdak alınarak yeni bir kulak kepçesi oluşturmak mümkündür. Ayrıca kaza veya kanser gibi nedenlerle kulağını kaybeden hastalarda da aynı yöntem kullanılarak kulak kepçesi oluşturulabilmektedir.

SIK SORULAN SORULAR

Kepçe kulak ameliyatında basitçe ne hedefleniyor?

Eğer sorun kulağın kafa ile yaptığı açının olması gerekenden daha geniş olması ise bu açıyı azaltmak için kulağın kafa ile birleştiği yere sağlam dikişler konularak ve bu açı daraltılır.
Sorun kulak kepçesinin istenilen ve yeterli kıvrıma sahip olmaması ise kulağın arkasından derinin altından kıkırdağa yine güçlü dikişler konularak kulak “katlanır”. Amaç doğal bir kıvrıma kavuşmaktır.
Ameliyat nasıl yapılıyor?

Ameliyatta tam kulak arkasında bir kesim yapılır. Kesi kulak arkasında kaldığı için iz yok denilebilir. Ameliyat genel ya da lokal anestezi ile yapılabilir, ameliyattan sonra dikiş alınması gerekmez.
İyileşme süreci bir hafta sürer aynı gün taburcu olabilirsiniz ve 2-3 gün sonra sokağa çıkmanızda bir sakınca olmaz. 2–3 gün sonra yıkanabilirsiniz.

Kafa bandı takmak şart mı?

Bu ameliyattan sonra koruyucu amaç ile kafa bandı takmak gerekli olacaktır.

Kafa bandını ne kadar kullanmalıyım?

Sıklıkla kullanılabiliyor ise 15 gün kadar düzenli, sonrasında ise 1. aya kadar geceleri kullanmak faydalı olacaktır.

Kulaklarım tekrar açılır mı?

Kulakların istenilen pozisyonda sabit kalmasını sağlayacak yumuşak doku sağlamlığı oluşuncaya kadar ciddi bir travma ve/veya atılan dikişleri zorlayacak bir travma yaşanmaz ise tekrar açılması söz konusu değildir.

Bu ameliyat en erken kaç yaşında yapılabilir?

En küçük yaşta yapabilecek bir estetik ameliyattır.4 yaşından sonra bu ameliyat yapılabilir. Sıklıkla 6 yaş gibi okul öncesi çağda yapılması planlanır. Bunun sebebi de psikolojik olarak çocukların bu durumdan etkilenmeleridir.

SORULARINIZI OP DR ALPER BAYRAKTAR' A  İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

Etiketler :

bursa kulak estetiği bursa kulak estetik ameliyatı bursa kepçe kulak kepçe kulak bursa kulak estetiği bursa bursa kepçe kulak estetiği

Yorumlar  

 
0 #10 Derya Says 2014-02-01 08:19
Quoting Derya Says:
Alper Bey

Derya Hanım,
Öncelikle belirtemek isterim ki devlet hastanesinde çalışmamaktayım .Özel muayenehanem bulunmakta.Kepçe kulak ameliyatları lokal anestezi altında,yani sadece kulak uyuşturularak,m uayenehane şartlarında yapılabilen ameliyatlardand ır.Randevu için lütfen 2242335700 ya da 5433783845 nolu telefonları arayınız.
Saygılar
Op.Dr.Alper BAYRAKTAR
Estetik Plastik Rekonstrüktif &El Cerrahi Uzmanı
Alıntı
 
 
0 #9 Derya Says 2014-02-01 08:17
Alper Bey Merhaba,
Kepçe kulak ameliyatı ile ilgili araştırma yaparken mail adresinize internet üzerinden ulaştım.
Kepçe kulak problemi yaşıyorum.27 yaşındayım ve bunu senelerdir beni üzen ve rahatsız eden bir durum.Tahmin edersiniz ki görünüm açısından özgüven problemi yaşıyorum.
sağ kulağım ve sol kulağım birbirinden farklı.sol kulağım sağa oranla daha dışarı doğru açık.
Maddi imkansızlıklard an dolayı bu zaman kadar yaptırma fırsatım olmadı.Devlet hastanesinde bu ameliyat Bursa 'da sanırım yapılmıyor.Bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?
Seneye evlenmeyi düşünüyorum o yüzden bu sorunumu bir an önce halletmek istiyorum.
Mutlaka yaptırmak istediğim bir ameliyat.Fiyat konusunda ve ödeme seçenekleri konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?

İyi çalışmalar dilerim..
Alıntı
 
 
0 #8 Mehmet Says 2014-01-31 20:45
Merhaba Hocam
Ben kucukken ufak bir kaza gecirmistim ve bunun sonucunda burun kemigim uctan hafifce yamuldu. bu bende hem sekil bozukluguna hemde nefes darligina sebep oldu.
sizden ameliyat icin uygun olup olmadigimi ve sizce yapilmasi son derece kolay mi yoksa zor bir ameliyat mi olur?
Bir de sizden fiyat alabilir miyim?
Tesekkurler
Saygilar
File upload 'photo' :
20130309_152024.jpg

Gönderenin IP Adresi:
85.171.200.149
Alıntı
 
 
-1 #7 Gülçin Says 2014-01-31 20:44
Message :
oğlum şu anda 6 aylık . Sağ kulağı mikrotia olarak doğdu. Duyma testlerini yaptırdık. Normal çıktı. Estetik ameliyAT NE ZAMAN yapılabilir. Nasıl bir yol izlemeliyiz.

Gönderenin IP Adresi:
81.215.169.64
Alıntı
 
 
-2 #6 Nazlı Says 2014-01-31 20:24
15 yaşındayim ve kulaklarim kepçe..ailemle son zamanlarda iletişime geçtim ve ameliyata ikna ettim gibi.fakat fiyatı da önemli bir faktör.acaba fiyatının ne kadar olduğunu öğrenebilir miyim ve eğer 15 tatilde olursam okula rahatça gidebilir miyim ? teşekkürler şimdiden :)

Gönderenin IP Adresi:
78.172.159.110
Alıntı
 
 
+2 #5 Nazlı Says 2014-01-31 20:09
merhabalar.ben kepçe kulak ameliyatı olmak istiyorum.tek korkum tekrar açılması,bu gibi durumlar olabiliyor mu? ve fiyatı da önemli ne gibi bi fiyat söylüyorsunuz ?

Gönderenin IP Adresi:
78.172.97.160
Alıntı
 
 
0 #4 BurcuSays 2014-01-31 20:03
Dr. Bey Merhaba
Kulak estetiği yaptırma konusunda kararlıyım ama cesaret edemiyorum. Kulak görüntüm hayatımı olumsuz yönde etkiliyor. Saçlarımı sürekli salık tutmak zorunda kalıyorum. Ne yapabiliriz. Teşekkürler

Gönderenin IP Adresi:
93.186.122.20
Alıntı
 
 
-1 #3 Bahriye Says 2014-01-31 19:56
Merhaba ben kepçe kulak ameliyatı olmak istiyorum. internette araştırdım hakkınızda güzel yorumlar gördüm fakat daha çok burun ameliyatı ile ilgiliydiler. ben sigortalıyım fakat araştırdığım kadarıyla kişiye bir zararı olmadığı müddetçe estetik ameliyatlarını sigorta karşılamıyormuş bu doğru mudur? aslında bende aşırı derecede bir açıklık yok kulağımda fakat yine de beni rahatsız etmeye yetiyor çok fazla kepçe olması ya da olmaması maliyeti etkiler mi? bu ameliyatın ücreti, ameliyat süresi ve ameliyattan sonraki süreçler hakkında beni biraz bilgilendirebil irseniz sevinirim.
Alıntı
 
 
+1 #2 Melih ADALI 2013-08-16 19:06
yi günler Alper bey. Mictoria rahatsızlığım var. 1997-2000 tarihleri arasında(13-16 yaş) Çukurova üniversitesi hastanesinde bir takım ameliyatlar geçirdim. kulağımın son durumu resimde görüldüğü gibidir ve estetik açıdan rahatsız etmektedir. Bundan sonra ne yapılabileceği konusunda sizden yardım almak istiyorum. Teşekkürler, iyi çalışmalar.
Alıntı
 
 
+2 #1 sena 2012-10-19 16:49
Bende bu derde sahibim.Ve yaşım öyle küküçte değil 15 yaşındayım .Sosyal çevren yani arkadaş çevrem ben sıcak kanlı olmasam belkide görünüşüm yüzünden olmaya bilirdi.Benim ailem gelişim sürecimin bitmesinden soran yaptırmaktan yana .Fakat bu sitede öğrendiklerimi onlarada anlatıcam.Ve ben sağlık meslek lisesindeyim.İnşallah hemşire olucam.Hemşirelerinde gördüğüm kadarıyla gayet güzel olduklarını düşünüyorum.Kısacası ben böyle kendimi çok çirkin hissediyorum.Dalga geçiyolar.Psikolojik olarak bu konuda dayanıklı değilim.Öğretmenlerimin bile farklı baktığını hissediyorum.Bu konu ile ilgili konuşurke (yazarken bile) gözlerim yaşarıy.Ailemde şakasına alga geçiyolar .Ben pek bozuntuya vermiyorum ama şimdiye kadar bu konu ile ilgili çok ağlamışımdır.......ALLAH HİÇKİMSENİN BAŞINA VERMESİN....
Alıntı
 

Yorum ekle


SAÇ EKİM FUE ANİMASYON

Canlı Destek Hattı

ONLİNE DESTEK

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

İSTANBUL BURSA ESTETİK MERKEZİ

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

Saç Ekiminde En Uygun Fiyat Bize danışmadan karar vermeyin!

SAÇ EKİMİSanal Fue Saç Ekimi Analizi

Hangi saç ekimi tekniğinin kullanılacağı ücret bilgisi ameliyat sonrası oluşacak tahmini saç şeklinizi merak ediyorsanız bize resminizi gönderin.

Not: Gönderdiğiniz Fotoğraflar gizlilik içerisinde incelenip kesinlikle bilgiler saklı kalacaktır.