Op.Dr.Alper BayraktarTwiterConnect To FacebookBize ulaşın

 

Bursa Estetik & Aesthetic

Aesthetic
Yurtdışı veya Şehir dışından Gelen Hastalarımızın İzleyeceği Adımlar »Yurtdışı veya Şehir dışından Gelen Hastalarımızın İzleyeceği Adımlar Türkiye'de saç ektirmeye karar verdikten sonra, gelmeden 10 gün önce bize haber veriniz, buna göre görüşme tarihiniz belirlenir. Yüz yüze görüşme ve muayeneden sonra local anestezi gününüz belirlenir. KLİNİĞİMİZE ÖN BAŞVURU Saç ekim uygulaması düşünüyorsanız, internet üzerinden doktorunuza danışın kısmından başvuru formumuzu doldurmanızı rica ediyoruz. Bu forma kişisel bilgilerinizi, sorununuzu ve ilgili fotoğraflarınızı ekledikten sonra bize ulaştırınız. Biz size uygulanacak işlemler, bilgi ve ücret konusunda gerekli ayrıntıları iletiyoruz. ÖN DEĞERLENDİRME, OTEL VE REZERVASYON Değerlendirme formundan sonra karar vermeniz durumunda, sizin geliş tarihinize göre, muayene randevunuzu ayarlıyoruz. Şehir dışından ve yurtdışından gelen hastalarımıza kliniğimize yakın bir otelden rezervasyon yaptırarak transfer hizmetlerini sağlıyoruz. Sizden uçuş numarası, havaalanı bilgileri ve iniş saati bilgilerinizi aldıktan sonra havaalanından sizi karşılıyoruz. Sizi isminizin yazdığı karton ile Atatürk Havalimanı danışmasının önünde bekliyoruz. AYRINTILI MUAYENE Araç ile getirilip otelinize yerleştiriliyorsunuz. Kliniğimizde Emine Saykı tarafından karşılanıyor ve sizi ayrıntılı bir şekilde muayene ediyoruz. Fotoğraflarınızı çekiyoruz. Muayene sonrası operasyon ile ayrıntılar konuşuyor ve hasta örnekleri üzerinde hastalarımıza bilgiler veriyoruz. Hastamız için operasyon gününü belirliyoruz. ANESTEZİ GÜNÜ Ameliyatlar kliniğimizde mevcut olan tam donanımlı ameliyathanemizde gerçekleştirilmektedir. LOCAL ANESTEZİ SONRASI Hastalarımız kliniğimize yakın olan Hotel'e Bursa Saç Ekim Merkezi (http://bursaestetik.com.tr/) 'nden bir refakatçi eşliğinde otele yönlendirilir.  Cuma, 13 Haziran 2014 10:50

Saç Ekimi Sonrası Bakım

Saç ekimi yaptırdığınız klinikte saç ekimi sonrası yıkamalarınızın yapılmasını sağlayan özel bir ekip bulunmalıdır. Saç ekimi yaptırmak kadar, saç ekimi sonrası yıkamaları ekilen saçlarınızın tamamının çıkması açısından çok önemlidir.

İlk yıkama operasyonun 3. günü yapılır.

saç ekim sonrası saç bakımı

 • Toplam yıkama işlemi 10 gündür ve bu yıkamaların düzenli olarak yapılması gerekir.
 • İlk 5 (1-2-3-4-5) yıkama, yumuşatıcı losyon saç ekimi yapılan bölgeye kalın bir tabaka olarak sürülür ve yarım saat bekletilir. Ilık su ile losyon akıtma işlemi yapılır ve önerilen şampuan ile iyice durulanır.
 • İlk 5 yıkama çok narin yapılmalıdır.
 • 10 gün havlu kesinlikle kullanılmamalıdır.
 • Saç kurutma makinasının soğuk yada ılık tarafı ile saçlar kurutulmalıdır (Greftler ıslak kalmamalıdır).
 • Son 5 (6-7-8-9-10) yıkamada losyon bekletme süresi 1 saate çıkarılmalı ve yıkama işlemi yukarıda belirtildiği gibi yapılmalıdır.
 • 7. günden sonra dilerseniz losyonlu özel yıkamanızı sabah ve akşam olmak üzere 2 kez yapabilirsiniz.

Bu yıkamaların amacı saç ekimi yapılan bölgede oluşmuş kabuklanmaların dökülmesidir.

 • 10. yıkama sonrasında hala kabuklanma var ise yıkamalarınızın yetersiz olduğunu gösterir. Bu durumda 1-2 gün daha aynı yıkama işlemine devam edilir.
 • İlk 15-20 gün deniz, havuz, sauna, solarium ve ağır sportif faaliyetler kesinlikle YAPILMAMALIDIR.
 • Saç ekimi yaptırdığınız klinikte saç ekimi sonrası yıkamalarınızın yapılmasını sağlayan özel bir ekip bulunmalıdır. Saç ekimi yaptırmak kadar, saç ekimi sonrası yıkamaları ekilen saçlarınızın tamamının çıkması açısından çok önemlidir.

Saç ekimi sonrası aşağıdaki tıbbi talimatlara uyulması iyileşme sürecini kısaltacaktır:

Tıbbi personelin verdiği ilaçları düzenli olarak alınız.

Operasyon sonrasındaki 12 saat içerisinde araba kullanmayınız.

Operasyon sonrasında 3 gün aşağıdakilerden kaçınınız.

 • Ağır işler
 • Stress
 • Aşırı Heyecan
 • Spor
 • Cinsel İlişki
 • İlaç kullandığınız süre içerisinde alkol kullanmayınız.

Saç Ekimi Sonrası Saç Bakımı

SAÇ EKİMİ OPERASYONU SONRASISaç ve saçlı derideki muhtemel sorunların giderilmesi saç ve saçlı derinin ihtiyacı olan aktif maddelerin temini.
Doğal atıklar ve dış etkenlere bağlı kirliliğin temizlenip daha canlı ve sağlıklı saçlara kavuşmak.
Saç ve saçlı derinin doğal dengesini korumak.
Saç dökülmesini durdurmak için saç bakımı uygulanmaktadır.
Sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen herkese uygulanabilir. Ayrıca saç ekimi öncesinde ve sonrasında uygulandığında saç ekimi ve bakım birbirini olumlu etkilemekte ve sonuçlar mükemmel olmaktadır.

Operasyondan 3 gün sonra ilk kez saçınızı yıkayabilirsiniz. Önerilen losyon ve özel şampuanla yaklaşık 15 gün süreyle günde 1 yada 2 defa saçınızı yıkamalı ve ekim alanına normal masaj hareketini yapmamaya dikkat etmelisiniz.

Saç ekimi yapılan bölgeye önerilen losyon sürülecek ve 1 saat beklenecektir. 1 saat içerisinde önerilen losyon cilt tarafından emilir ve ciltte yumuşama sağlanır. Önerilen şampuan ile ense bölgesi normal yıkama hareketleri ile dikiş alanıda dahil olmak üzere itina ile yıkanır. Ekim bölgesi yumuşak hareketlerle şampuanlanır. Tüm bu yıkama hareketleri tamamlandıktan sonra uzun süre durulanır. 10 gün sonunda, yani kabuklar yok olduğunda saçlarınızı kendi şampuanınızla ve yine kendi ritminizle yıkayabilirsiniz. Saçlarınızı doğal kuruttuktan sonra dikkatlice tarayınız. Saç kurutma makinesi kullanmanız gerekiyorsa, 5 günden sonra soğuk hava üflemesiyle kullanabilirsiniz.

İlk 3 gün kirli bir ortamda çalışmanız gerekiyorsa, mutlaka başınıza şapka takınız. İlk 15 gün saçınıza saç spreyi ya da jöle sürmeyin. 3 hafta sonra ekilen alanlardaki saçlar dökülebilir, endişe etmeyiniz. 8 hafta içerisinde saçlar tekrar uzayacaktır.

Spor Aktiviteleri

Tıbbi personelin genel kontrolü ve dikişlerin alınmasından sonra her türlü spor yapabilirsiniz. 4 ila 6 hafta saç deriniz iyileşmesini geciktirecek güçlü güneş ışınlarından ve sürekli travma oluşturacak olaylardan kaçınız. İlk 1 hafta sauna ve yüzme havuzuna girmeyiniz.

FUT Hastalarında Dikişlerin Alınması

15 gün sonra ense bölgesindeki dikişleri aldırmalısınız.

İyileşme Süreci

Tedaviden 3 gün sonra : İlk kez saçınızı yıkayabilirsiniz ve oluşan kabuklar dökülmeye başlar.
Tedaviden 5 gün sonra : Reçetede verilen ilaçların kullanımı sona ermiştir.
Tedaviden 10 gün sonra : Saç ekimi yapılan bölgenin iyileşme süreci tamamlanmıştır.
Tedaviden 15 gün sonra : Saç ekimiyle ilgili iyileşme süreci dikişlerin alınmasından sonra % 100 tamamlanmıştır.
3 hafta sonra: Ekilen saçların % 60'ı dökülür.
8-12 hafta sonra : 3. haftada dökülen ve ekim yapılan diğer saçlar uzar.
6 ay sonra : Saçlarınızın tamamı uzamış ve berberinize diğer saçlarınızla birlikte en az 2 kez saçınızı kestirmiş olacaksınız..

SAÇ EKİM FUE ANİMASYON

Canlı Destek Hattı

ONLİNE DESTEK

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

İSTANBUL BURSA ESTETİK MERKEZİ

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

Saç Ekiminde En Uygun Fiyat Bize danışmadan karar vermeyin!

SAÇ EKİMİSanal Fue Saç Ekimi Analizi

Hangi saç ekimi tekniğinin kullanılacağı ücret bilgisi ameliyat sonrası oluşacak tahmini saç şeklinizi merak ediyorsanız bize resminizi gönderin.

Not: Gönderdiğiniz Fotoğraflar gizlilik içerisinde incelenip kesinlikle bilgiler saklı kalacaktır.