Op.Dr.Alper BayraktarTwiterConnect To FacebookBize ulaşın

 

Bursa Estetik & Aesthetic

Aesthetic
Yurtdışı veya Şehir dışından Gelen Hastalarımızın İzleyeceği Adımlar »Yurtdışı veya Şehir dışından Gelen Hastalarımızın İzleyeceği Adımlar Türkiye'de saç ektirmeye karar verdikten sonra, gelmeden 10 gün önce bize haber veriniz, buna göre görüşme tarihiniz belirlenir. Yüz yüze görüşme ve muayeneden sonra local anestezi gününüz belirlenir. KLİNİĞİMİZE ÖN BAŞVURU Saç ekim uygulaması düşünüyorsanız, internet üzerinden doktorunuza danışın kısmından başvuru formumuzu doldurmanızı rica ediyoruz. Bu forma kişisel bilgilerinizi, sorununuzu ve ilgili fotoğraflarınızı ekledikten sonra bize ulaştırınız. Biz size uygulanacak işlemler, bilgi ve ücret konusunda gerekli ayrıntıları iletiyoruz. ÖN DEĞERLENDİRME, OTEL VE REZERVASYON Değerlendirme formundan sonra karar vermeniz durumunda, sizin geliş tarihinize göre, muayene randevunuzu ayarlıyoruz. Şehir dışından ve yurtdışından gelen hastalarımıza kliniğimize yakın bir otelden rezervasyon yaptırarak transfer hizmetlerini sağlıyoruz. Sizden uçuş numarası, havaalanı bilgileri ve iniş saati bilgilerinizi aldıktan sonra havaalanından sizi karşılıyoruz. Sizi isminizin yazdığı karton ile Atatürk Havalimanı danışmasının önünde bekliyoruz. AYRINTILI MUAYENE Araç ile getirilip otelinize yerleştiriliyorsunuz. Kliniğimizde Emine Saykı tarafından karşılanıyor ve sizi ayrıntılı bir şekilde muayene ediyoruz. Fotoğraflarınızı çekiyoruz. Muayene sonrası operasyon ile ayrıntılar konuşuyor ve hasta örnekleri üzerinde hastalarımıza bilgiler veriyoruz. Hastamız için operasyon gününü belirliyoruz. ANESTEZİ GÜNÜ Ameliyatlar kliniğimizde mevcut olan tam donanımlı ameliyathanemizde gerçekleştirilmektedir. LOCAL ANESTEZİ SONRASI Hastalarımız kliniğimize yakın olan Hotel'e Bursa Saç Ekim Merkezi (http://bursaestetik.com.tr/) 'nden bir refakatçi eşliğinde otele yönlendirilir.  Cuma, 13 Haziran 2014 10:50

Saç Ekimi Operasyon ve Sonrası

Saç ekimi fue tekniğiyle geliştirilmesi sonucunda artık neredeyse kişinin kendi saçları sıklığında saç ekimleri yapılması mümkündür.

Mega seanslarla en az 4.000-4.500 greftler ekilmekte ve bu sayılar uygun verici alana göre 6.000 grefte kadar çıkmaktadır. Saç ekimi yapıldıktan sonra ilk 1 - 2 gün hastanın yüzünde herhangi bir şişlik ve morluk oluşmaması için sırt üstü yatması önerilir.
Hastaya müdahalenin ertesi günü ilk yıkama ve kontrolü gerçekleştirilerek 2 hafta boyunca saçını nasıl yıkayıp bakım yapacağı tarif edilir. Bu esnada bir hafta boyunca kullanacağı antibiyotik, ağrı kesici ve şişlik oluşumunu önleyen ilaçların kullanımı ile ilgili bilgiler de verilir. 3. günden itibaren hasta, tarif edilen şekilde saçlarını yıkamaya başlar.

Ekilen saçlar üzerindeki kabuklar yıkama süreci içerisinde dökülerek 10 – 15 gün içinde tamamen temizlenir. Hastanın ekili olmayan saç tellerinde dökülme veya incelme söz konusu ise 3. haftadan itibaren bu saçların dökülmesini durduracak hatta kalınlaşmasını sağlayacak özel bir tedavi verilir. Böylece ekilen saçların dışında, kendi mevcut saçları da garanti altına alınmış olunur.
Ekilen saç telleri 2 - 3 hafta sonra, saç kökleri damarlanmaya başlamadığı için geçici olarak dökülmeye başlayacaktır. 1–2 ay içinde ekilen saçların % 70 - 80'i dökülür. Dökülen saçların yerine yenileri 2 - 3 ay içinde çıkmaya başlayıp 6 - 8 ay içerisinde arzu edilen sonucu yansıtmaya başlayacaktır. Saçların tam oturması ise 1 yıldan önce olmaz.
Bir yılı tamamladıktan sonra saç ekimi yapıldığı belli olmayan, gür ve doğal bir saç görünümü ortaya çıkacaktır. Eğer alan çok geniş, ensede yeterli saç kökü yok ise 1. seansta açıklık tamamen kapanmayabilir. O zaman 2. seansa gerek olacaktır. 2. seans içinse en az 6 ila 8 ayın geçmesi gerekmektedir.
Saç ekimi operasyonundan sonra ekim bölgesinde ve donör alandaki (ense) saçları üç ay süreyle makas kullanarak kısalttırınız.
* Saç ekimi operasyonu sonrasında saçlar çok kısa kullanılmak istenirse en az altıncı ayında ustura yapılabilir.
* Saç ekimi operasyonu sonrasında saçlara boya uygulanmak istenirse en az altı ay geçmiş olması gerekir. Saç nakli yapılan birçok hasta cerrahiden yaklaşık 6 hafta kadar sonra ekilen saçlarının döküldüğünü dehşetle görür. Unutulmamalıdır ki bu durum normaldir ve hemen her zaman geçicidir. Saçlar döküldükten sonra saçların yeniden büyümesi 5 - 6 haftayı alacaktır. Saçlarınızın her ay yaklaşık yarım inç uzayacağını hesaplayabilirsiniz.
1. Saç ekimi sonrası saçların bakımı
Saç bakımı operasyondan sonra saç ve saçlı derinin iyileşmesi için önemlidir. Sadece saç ekimi için değil sağlıklı olan saçlara da uygulanması önerilir. Saç bakımını evde kendi kendinize uygulayarak iyileşme sürecini kısaltabilirsiniz.
- Operasyondan 4 gün sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.
- Saçlar Bephantol losyon ve verilen özel şampuan ile yıkanmalıdır.
- Saçları yıkarken hafif masaj uygulayabilirsiniz ancak ekim alanına masaj yapmamalısınız.
- Saçlar ortalama 15 gün boyunca günde 1 - 2 defa yıkanmalıdır.
- Saçları yıkama esnasında çok hafif hareketlerle dikkatli yıkamalı, ekilen bölgeye zarar vermemelisiniz.
- Saç kurutma makinesini 5 gün sonra soğuk üfleme olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.
- 15 gün boyunca sprey, boya, jöle...vs. kullanmayınız.
- Ekilen saçlar 3 hafta sonra dökülme sürecine girebilir ancak dökülen bu saçlar
8 hafta sonra daha sağlıklı ve gür olarak çıkar.
- Önerilen şampuan ile ense bölgesi normal yıkama hareketleri ile dikiş alanı da dahil olmak üzere itina ile yıkanır.
Ekim bölgesi yumuşak hareketlerle şampuanlanır. Tüm bu yıkama hareketleri tamamlandıktan sonra uzun
süre durulanır. 10 gün sonunda yani kabuklar yok olduğunda saçlarınızı kendi şampuanınızla ve yine
kendi ritminizle yıkayabilirsiniz.
- Saçlarınızı doğal kuruttuktan sonra dikkatlice tarayınız. Saç kurutma makinesi kullanmanız gerekiyorsa
5 günden sonra soğuk hava üflemesiyle kullanabilirsiniz.
- İlk 3 gün kirli bir ortamda çalışmanız gerekiyorsa, mutlaka başınıza şapka
(kasketli, arkadan genişliği ayarlanabilir) takınız.
- İlk 15 gün saçınıza saç spreyi ya da jöle sürmeyin. 3 hafta sonra ekilen alanlardaki saçlar dökülebilir,
endişe etmeyiniz. 8 hafta içerisinde saçlar tekrar uzayacaktır. Saç ekimi sonrası muhakkak plastik
cerrahınızın size önerdiği saç yıkama kürünü takip edin ve size özel bu iş için özel tasarlanmış şampuanlar
kullanılması gerekir. Saç ekimi sonrası son derece dikkatli ve muhakkak mümkünse başka birinden
yardım alarak bu işi yaparsanız çok sağlıklı olur. İlk saç ekimi çok ama çok önemlidir.
Ekilen saçların yerinden oynamaması çok önemlidir. Düzgün bir şekilde yapılmazsa bir çok
ekilen saç kökünü kaybedebilirsiniz.
2. Saç Ekimi Sonrası Beklenenler
Saç nakli yapılan hastaların %80'inin cerrahiden yaklaşık 3 hafta kadar sonra ekilen saçlarının tamamı veya bir kısmı dökülür. Unutulmamalıdır ki bu durum normaldir ve her zaman geçicidir. Saçlar döküldükten sonra saçların yeniden uzaması 3 - 6 ayı alacaktır. Saçlarınızın her ay yaklaşık 1'er cm uzayacağını hesaplayabilirsiniz.
3. Saç Ekimi Sonrası İz Kalır mı?
Fue yöntemi ile hiç bir şekilde iz kalması mümkün değildir.
4. Saç Ekimi Sonrası Saç Traşı
* Saç ekimi operasyonundan sonra ekim bölgesinde ve donör alandaki (ense) saçlar üç ay süreyle makas kullanarak kısalttırınız.
* Saç ekimi operasyonu sonrasında saçlar çok kısa kullanılmak istenirse en az altıncı ayında ustura yapılabilir.
* Saç ekimi operasyonu sonrasında saçlara boya uygulanmak istenirse en az altı ay geçmiş olması gerekir.
5. Saç Ekimi Sonrası Normal Saç Gelişimine Dönüş
Saç nakli yapılan birçok hasta cerrahiden yaklaşık 6 hafta sonra ekilen saçlarının döküldüğünü dehşetle görür. Unutulmamalıdır ki bu durum normaldir ve hemen her zaman geçicidir. Saçlar döküldükten sonra, saçların yeniden büyümesi 5 - 6 haftayı alacaktır. Saçlarınızın her ay yaklaşık yarım inç uzayacağını hesaplayabilirisiniz.
6. Saç Ekimi Sonrası Takip Eden Girişimler
Daha doğal bir görünüm elde etmek için insizyonlarınız iyileştikten sonra birtakım cerrahi düzeltme girişimlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu saç çizgisinin minigreft, mikrogreft ve slit greftlerle yeniden şekillendirilmesi şeklinde olabilir. Eğer bir flep ameliyatı geçirmişseniz kafanızda köpek kulağı olarak isimlendirilen bir çıkıntı kalmış olabilir. İyileşmeniz tamamlandıktan sonra doktorunuz bunu küçük bir cerrahi girişimle ortadan kaldırabilir.
7. Saç Ekimi Sonrası Saçım İlk Günkü Gibi Olacak mı?
Asla saçlar dökülmeden önceki sıklıkta olmazlar. Çünkü, saç ekimi yöntemleriyle alınan saçların hepsi çok daha büyük bir boşluğu örtmek için kullanılmaktadır.Alan büyüdükçe saçın cm2′deki sıklığı azalmaktadır. Açık alan küçük olunca daha sık, geniş olunca daha seyrek olarak görüntü vermektedir.
8. Saç Ekimi Sonrasında Nasıl Bir Bakım Yapmak Gerekir?
Saç operasyonundan sonra yara kabukları dökülene kadar saç yıkamalarına dikkat etmek gerekir. Yıkama esnasında şampuan saçın her bölgesine eşit miktarda yayılır ve bastırmadan hafif dokunuşlarla saç derisine masaj yapılarak uygulanır.
9. Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar?
Saç ekiminden 3 hafta sonra ekilen saçların gövdeleri dökülür ancak saç kökleri yerinde kalır ve kökler dinlenme evresine girer. Üç ay boyunca ekilen saçlar dökülebilir, panik olmayınız. Saçlar, saç ekimi işleminden 3 - 4 ay sonra çıkar. Çıkma süreci 6 - 9 ay boyunca devam eder.
10. Saç Ekimi Sonrası Ekilen Saçların Dökülme İhtimali Var mıdır?
Saç ekiminde ekilen saçlar kalıcıdır. Ekilen saçlarda tutmama diye bir ihtimal yoktur. Bir daha dökülmez çünkü genetik olarak dökülme özelliği olmayan kafanın arka bölgesinden alınan saçlar kullanılmaktadır.
11. Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Aşağıdaki tıbbi talimatlara dikkatlice uyulması iyileşme sürecini kısaltacaktır;
- Tıbbi personelin verdiği ilaçları muntazam alınız.
- Tedavi sonrasındaki üç gün vücutça efor sarf ettirecek işlerden kaçınınız.
- Tedavi sonrası 48 saat içerisinde alkol ve aspirin almayınız.
- Ameliyat sonrasında ensede hafif bir kanama görülebilir, endişe etmeyiniz.
Bu nedenle ilk gece için arkaya bandaj yapılacaktır.
- Başta herhangi bir şişme olmasını önlemek amacıyla soğutma tedavisi önermekteyiz.
Bir buz torbası hazırlayınız ve alın bölgesinin üzerine 1 saat arayla 10’ar dakika ayakta veya oturarak
uygulayınız. Bu işlemi tedavi sonrası 3 gün, günde bir kaç kez tekrar ediniz. Şişme hiç olmayabilir
ancak olduğu takdirde lütfen endişe etmeyiniz.
- Kontakt lens kullananlar alında doku şişliği olmuşsa bu geçene kadar lenslerini kullanmamalıdırlar.
12. Saç Ekimi Sonrası Süreç
Saç ekim süreci 3 gündür; birinci gün saç ekimi, ikinci gün pansuman, üçüncü gün ilk saç yıkama işlemi yapılarak süreç sonlandırılır. Bundan sonra tatlı ve heyecanlı bir bekleyiş süreci başlar. Saç ekiminin ertesi günü normal hayatınıza dönebilirsiniz. Saç ekiminden sonraki bir hafta süresince alkol ve sigara kullanılmaması tavsiye edilir. Birkaç hafta süreyle ağır egzersizlerden kaçınınız. 1 ay süresince hamam, sauna, deniz ve havuza girmeniz sakıncalı olabilir. Yeni saçlarınız operasyondan 12 hafta sonra cilt üzerinde belirmeye başlayacaktır. Saç nakli yapıldıktan 6 ay sonra saçlar göz dolgunluğuna erişecek sıklığa ulaşır, bir yılın sonunda da istediğiniz görünüme kavuşacaktır.
13. Saç Ekimi Sonrası Yıkama
Saç ekimi ertesi gün ilk yıkama klinikte yapılır. Tekrar bantlanır. Evde 2 saatte bir etkili alan ıslatılır (klinikten verilen serumla). Operasyon sonrası ilk gün dinlenilir; baş 2 yastıkla desteklenir. Operasyonun 3. günü klinikte ikinci yıkama yapılır. 2 hafta her gün iki kez yıkama işlemine evde devam edilir. İlk 2 hafta, yıkamalarda reçete edilen şampuan kullanılır. İlk 2 hafta, akşamları 10 dk. reçete edilen losyon uygulanır. Saç ekimi sonrası antibiyotik ve ağrı kesici düzenli kullanılır.
14. Saç Ekimi Sonrası Saçların Ömrü
Saç nakli yapılan bölgedeki saçların ömrü ömür boyudur; iki kulağımız arasında kalan bölgedeki saç kökleri genetik olarak dökülmemeye ayarlanmıştır. Bir ömür boyu saç üretirler, ekilen bölgede de aynı genetik özellikleri taşıyacağı için yeni ekildikleri alanda da dökülmeye rastlanmaz. Şu an için dünyada saç ekiminde yeni bir yöntem söz konusu değildir ancak ileriki yıllarda saç klonlama hayata geçirildiği takdirde saçlı bölgeden alınan bir kaç adet saç teli gerekli ortamda klonlanabilecek ve saçsız alana ekilecek duruma getirilecektir. Yalnız bu konu hakkında bir çok araştırma olmasına rağmen hayata geçirilememiştir. Umuyoruz ki saç ekimi merkezleri bu olay hayata geçtiğinde çok daha verimli yüz güldürücü sonuçlara imza atacaktır. Çünkü görünen o ki şu an bir çok hastada yeteri kadar ense civarında saç kılı bulunmamakta ve gerekenden az miktarda saç ekimi yapılmakta ve bazı durumlarda istenilen sonuç maalesef alınamamaktadır.
15. Saç Ekimi Sonrası Ekilen Saçlar Ne Olacak?
Eğer saç ekildikten sonra ensedeki saçlar dökülüyorsa saç ekimi sonrası taşındıkları bölgede de dökülme riski doğar. Saç ekimi işlemi yaptıracakların aklına gelen ilk sorudur belki de bu; ekilen saçların dökülme ihtimali var mı? Ekilen saçlar dökülüyor mu? Ama ensedeki saçlar genellikle dökülmezler. Bireyler saçlarının tamamını kaybetmez. Ensedeki saçın kalıcılık özelliği taşındığı yerde korunur. Dökülmeye genetik yatkınlığı olan kişilerde ise açılma devam eder. AĞRISIZ VE ACISIZ Plastik cerrahi uzmanı tarafından gerçekleştirilen işlem 4 - 5 saat sürer. Lokal anestezi ile tamamen ağrısız gerçekleştirilir. Ancak ilk seans sonunda görülen gerçek, ekilen saçlar dursa da diğerleri dökülüyor. İkinci, üçüncü seans sonrası saçsızlık oluşturmadan görüntünün korunması sağlanıyor. Herhangi bir yan etkisi yoktur. FUE ise, Foliküler ünite çıkartma işlemidir. Yani saçlı deriden kesme ve dikiş işlemi olmadan özel tasarlanmış iğnelerle ekilecek saç köklerinin tek tek çıkarılması işlemidir. Her bir ünitede 1 - 2 kök bulunur. İşleme başlamadan önce saçlar 1 mm kısaltılır. Lokal anestezi uygulanarak işlem yapılacak bölge uyuşturulur. Hasta ağrı ve acı hissetmez. Hastanın genetik yapısıyla ilgili ekilen saçın tutmama riski de var. Eğer hasta ameliyat sonrası yapmaması gerekenlere dikkat etmezse ekilen saçın tutmama riski de artıyor.
16. Saç Ekimi Sonrası Saçlar Kalıcı mıdır?
Saç ekimi tamamen doğal olarak sizin saçlarınızın yer değiştirmesinden oluşan bir işlemdir kafa arkasındaki iki kulak arası denilen bölgeden alınan saç köklerinin istenilen saçsız bölgeye ekilmesinden ibaret olan bir işlemdir. Bu işlem kalıcı ve doğaldır her insan rahatlıkla bu işlemi uygulayabilir. Yeterli saç kökü olan her bireyin yaptırabileceği saç ekimi sadece büyük hastanelerde yapılmaktadır. Klinik ortamında saç ekimi yapılması kesinlikle yasaktır. Saç ekimi yaptıran bireyler saçları ekildikten sonra kendilerine olan güvenlerinin %50 daha arttığını belirtmektedirler. Mega Seans kelimesi, tek seansta 4.000 - 4.500 greft ve üzerindeki uygulamalar için kullanılan bir terimdir. Dökülen alanı geniş olanlar ya da mümkün olan en az seansla daha fazla alanın kapatılmasını isteyenler için yüksek greft sayılarının uygulanması seklindedir. Daha fazla sayıda yardımcı elemana ve süreye ihtiyaç duyulması nedeniyle bir çok merkez tarafından yüksek greft sayıları uygulanması tercih edilmemektedir. Kullanılan metodların değişmesi sayesinde ve teknolojik destekle artik eskiden hayal bile edilemeyen greft sayılarına ulaşılabiliniyor. Foliküler ünitelerin çok ince hazırlanması ve açılan kanalların küçüklüğü bize greftleri çok sık yerleştirme olanağı sağlamakta, böylece daha yoğun görünümlü bir sonuca ulaşabiliniyor. Amaç tek oturumda yapılabilecek olan en fazla greft sayısını uygulamak, en az seans sayısı ile en yoğun sonucu almak.
Mega seans seanslarında, lateral kesi ve yoğun ekim tekniklerini kullanarak tek seansta:
- Daha sık,
- Daha doğal,
- Daha kısa sürede istenilen sonuçlara ulaşılabilinir.
Verici alanı tek seansta maksimum kullanmakla gereksiz yere fazla seans yaptırmaktan kurtulabiliyorsunuz. Bu bölgede aynı miktar greft sayısı elde etmek için, iki yerine tek seans uygulayarak, bu bölgedeki saç köklerinin olası bir kayba uğrama ihtimalini de azaltmış olmaktayız. İki yerine bir, üç yerine iki seansla da istenilen sonuca ulaşabilirsiniz. İşlemin uzun sürmesi yanında daha yüksek greft sayısı uygulanması size ilk aşamada daha pahalı olacağı izlenimi bıraksa da diğer uygulamalara göre daha ucuza mal olacaktır. İşlemi iki kere yaptırmak, bir kere uygulatmaktan daha pahalıdır.
Mega Seans Uygulamalarının Faydaları:
Daha düşük greft sayıları uygulanan diğer yöntemlere göre, daha kısa sürede sonuca ulaşabilirsiniz. Her işlem sonrası işinizden geri kalma süresini göz önüne aldığımızda, daha az seansla uygulanan Mega Seanslarla bu kaybedilen süreniz çok daha kısa olacaktır. Mega Seansla elde edilen sıklık diğerlerine göre tek seansta bile daha fazla olacaktır. Seans sayısının az olmasıyla, her seansta muhtemel oluşabilecek donör alandaki kök kayıpları en aza inmektedir.

Tüm sorularınız için: 0212 343 13 10
SAÇ EKİM FUE ANİMASYON

Canlı Destek Hattı

ONLİNE DESTEK

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

İSTANBUL BURSA ESTETİK MERKEZİ

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

Saç Ekiminde En Uygun Fiyat Bize danışmadan karar vermeyin!

SAÇ EKİMİSanal Fue Saç Ekimi Analizi

Hangi saç ekimi tekniğinin kullanılacağı ücret bilgisi ameliyat sonrası oluşacak tahmini saç şeklinizi merak ediyorsanız bize resminizi gönderin.

Not: Gönderdiğiniz Fotoğraflar gizlilik içerisinde incelenip kesinlikle bilgiler saklı kalacaktır.