Op.Dr.Alper BayraktarTwiterConnect To FacebookBize ulaşın

 

Bursa Estetik & Aesthetic

Aesthetic
Yurtdışı veya Şehir dışından Gelen Hastalarımızın İzleyeceği Adımlar »Yurtdışı veya Şehir dışından Gelen Hastalarımızın İzleyeceği Adımlar Türkiye'de saç ektirmeye karar verdikten sonra, gelmeden 10 gün önce bize haber veriniz, buna göre görüşme tarihiniz belirlenir. Yüz yüze görüşme ve muayeneden sonra local anestezi gününüz belirlenir. KLİNİĞİMİZE ÖN BAŞVURU Saç ekim uygulaması düşünüyorsanız, internet üzerinden doktorunuza danışın kısmından başvuru formumuzu doldurmanızı rica ediyoruz. Bu forma kişisel bilgilerinizi, sorununuzu ve ilgili fotoğraflarınızı ekledikten sonra bize ulaştırınız. Biz size uygulanacak işlemler, bilgi ve ücret konusunda gerekli ayrıntıları iletiyoruz. ÖN DEĞERLENDİRME, OTEL VE REZERVASYON Değerlendirme formundan sonra karar vermeniz durumunda, sizin geliş tarihinize göre, muayene randevunuzu ayarlıyoruz. Şehir dışından ve yurtdışından gelen hastalarımıza kliniğimize yakın bir otelden rezervasyon yaptırarak transfer hizmetlerini sağlıyoruz. Sizden uçuş numarası, havaalanı bilgileri ve iniş saati bilgilerinizi aldıktan sonra havaalanından sizi karşılıyoruz. Sizi isminizin yazdığı karton ile Atatürk Havalimanı danışmasının önünde bekliyoruz. AYRINTILI MUAYENE Araç ile getirilip otelinize yerleştiriliyorsunuz. Kliniğimizde Emine Saykı tarafından karşılanıyor ve sizi ayrıntılı bir şekilde muayene ediyoruz. Fotoğraflarınızı çekiyoruz. Muayene sonrası operasyon ile ayrıntılar konuşuyor ve hasta örnekleri üzerinde hastalarımıza bilgiler veriyoruz. Hastamız için operasyon gününü belirliyoruz. ANESTEZİ GÜNÜ Ameliyatlar kliniğimizde mevcut olan tam donanımlı ameliyathanemizde gerçekleştirilmektedir. LOCAL ANESTEZİ SONRASI Hastalarımız kliniğimize yakın olan Hotel'e Bursa Saç Ekim Merkezi (http://bursaestetik.com.tr/) 'nden bir refakatçi eşliğinde otele yönlendirilir.  Cuma, 13 Haziran 2014 10:50

FUT Tekniği İle Saç Ekimi

FUT Tekniği İle Saç Ekimi Foliküler Ünite Transplantasyonu (FUT) tüm dünyada uygulanan ve en ileri teknoloji ile desteklenen ve en çok başarı gösteren saç nakli yöntemleri arasında yer almaktadır. FUT tekniği uygulamaları, saç ekimindeki bilimsel gelişmelerden dolayı saç ekimi teknikleri arasında ikinci sırada yer almaktadır.

FUT TEKNİĞİ

FUT TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ (FOLİKÜLER ÜNİTE TRANSPLANTASYONU)

Foliküler Ünite Nedir?

Sağlam ekilecek saç kökleri, enseden yani iki kulak arasından yani dökülmesi en zor bölgeden bir şerit şeklinde alınarak saç ekimi uzmanlarımız tarafından 1’li, 2’li, 3’lü saç kökleri içeren Foliküler ünitelere ayrıştırılması işlemidir. Kafamızın üstünde bulunan deride bütün saçlar Foliküler üniteler adı verilen küçük demetler içinde büyür. Yetişkin bir insanın kafasında Foliküler ünite tam kalınlıkta (1-4 terminal) saç folikülünden meydana gelir.

Bir Foliküler Ünite Nasıl Elde Edilir?

Saç ekiminin yapılacağı yerde gerekli olan uygun miktarın elde edilmesi için cm² başına düşen Foliküler üniteler “saç yoğunluğu ” önceden sayılır ve ölçülür. İstenilen saç yoğunluğunun elde edilmesi için gerekli olan şerit uzunluğunun ve genişliğinin en uygun durumda olması hesaplanır. Greftler kafa derisinin arka kısmından cerrahi yolla çıkarılır. Foliküler ünite zarar görmemesi için doku tek parça halinde çıkarılır. Bu teknik Foliküler ünite trasnferinin oldukça önemli bir özelliğidir. Çünkü Foliküler üniteler korunmakla kalmayıp aynı zamanda ayrı ayrı saç foliküllerinin zarar görmesini (kesilmesini) önlemektedir. Bu tekniğin mini-mikrogreftleme tekniğinden en büyük farkı çok uçlu bıçaklar kullanılarak Foliküler ünitelerin parçalanmasına ve saç foliküllerinin kabul edilemez derecede kesilmesine imkan vermemesidir. Verici Alanın Kapatılması ve Ortaya Çıkan Yara İzi Şerit alınan kısım özel cerrahi ipliklerle dikilerek kapatılır ve buradaki dikiş 15 gün sonra alınır.

Oluşan iz saçınızı çok kısa kestirmedikçe hiçbir şekilde belli olmamaktadır. Bu yöntem kafanın ve saç yapısının doğal bütünlüğünü bozmadığı için elde edilen sonuç da oldukça doğaldır.

foliküler ünite tekniğiFoliküler Ünite Ekstrasyonunun Seçilmesi Gereken Durumlar

• Sıfır numara ya da 0,5 cm. daha kısa saç kestirmeyi hiçbir zaman düşünmeyen hastalarda,
• Daha çabuk saç ekimini gerçekleştirmek isteyen, zamanı kısıtlı olan hastalarda, FUT yönteminin seçilmesi hastanın isteğine uygun olumlu sonuçlar almasını sağlar.

FUT Tekniği İle Saç Ekiminin Dezavantajları:

• Ağrısız bir teknik olmasına rağmen cerrahi işlemler yapıldığı için mutlaka dikiş atılması gerekir.
• Saçın aşırı kısa kesildiği durumda ensede ince bir çizgi şeklinde iz kalabilir

Etiketler: fut tekniği, fut tekniği ile saç ekimi, fut saç ekimi, fut saç ekimi fiyatları, fut saç ekimi sonrası, fut saç ekimi nedir, fut saç ekimi nasıl yapılır, fut saç ekimi yaptıranlar, fut saç ekim yöntemi, fut saç ekimi video, fut saç ekimi sonrası, fut saç ekimi yaptıranlar, fut yöntemiyle saç ekimi, fut saç ekim yöntemi, fue fut saç ekimi, saç ekimi fut fue, saç ekimi fut fue forum, saç ekimi fue mi fut mu, fut yöntemi ile saç ekimi izle, fut yöntemi ile saç ekimi, fut tekniği ile saç ekim

SORULARINIZI OP DR ALPER BAYRAKTAR' A  İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

Yorum ekle


SAÇ EKİM FUE ANİMASYON

Canlı Destek Hattı

ONLİNE DESTEK

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

İSTANBUL BURSA ESTETİK MERKEZİ

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

Saç Ekiminde En Uygun Fiyat Bize danışmadan karar vermeyin!

SAÇ EKİMİSanal Fue Saç Ekimi Analizi

Hangi saç ekimi tekniğinin kullanılacağı ücret bilgisi ameliyat sonrası oluşacak tahmini saç şeklinizi merak ediyorsanız bize resminizi gönderin.

Not: Gönderdiğiniz Fotoğraflar gizlilik içerisinde incelenip kesinlikle bilgiler saklı kalacaktır.